افزایش قیمت سوخت،مانع رقابت ناوگان دریایی می شود
می 31, 2015
رقابت در دریا
فعالیت های دریایی باید بر اساس اصل رقابت باشد
می 31, 2015
حمایت ناوگان دریایی

ناوگان دریایی حمایت می خواهد

حمایت از ناوگان دریایی ملی باید به طور جدی تدوام یابد تا شرکت های کشتیرانی بتوانند سهم مناسبی از بازار حمل و نقل دریایی جهان کسب کنند.

به گزارش خبرنگار مانا مهندس محمد سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم اختتامیه بیست و سومین همایش ارگانهای دریایی با بیان این مطلب گفت : حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف اصلی جامعه دریایی است که باید برای دستیابی به اهداف آن به مزیت های داخلی توجه کرد البته تنها متکی بودن مزیت ها مشکل را حل نمی کند.

وی با اظهار اینکه می بایست راهکار و روش های اجرایی داشته باشیم افزود: این کار نیاز به هم اندیشی ملی دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت در بخش دریایی کشور برای اینکه جریان ورود و خروج کالا به کشور تسهیل شود اقدامات مناسبی برای تردد شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش و همچنین بیمه ها انجام شده است.

وی در ادامه برای تحقق اهداف توسعه دریامحور نیز گفت : باید همه دستگاه ها و سازمان ها به صورت هماهنگ و یکپارچه کار کنند تا سهم ما از دریا که در حال حاضر ناچیز است ، افزایش یابد.

سعیدنژاد گفت: بطور کلی در خصوص بحث های توسعه توجه به نیروی انسانی ، توسعه موسسات دانش بنیان بسیار مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش تاکید کرد : تدوین سند جامع توسعه دریا به طور جدی پی گیری می شود و اخیرا با تلاش بخش های دریایی پیش نویس این سند آماده شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین گفت : با آماده شدن آن سیاست های بخش های مختلف دریایی مشخص خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت : موضوع دیگری که باید توجه شود موضوع برنامه ششم است. سیاست های بالادستی این برنامه در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تهیه است .

وی در این ارتباط افزود: بالغ بر.400 میلیون دلار در سال گذشته از صندوق توسعه ملی با تضمین سازمان بنادر اعتبار دریافت شده است .

وی در پایان اظهار داشت: کمیته اشاعه فرهنگ دریایی مجددا راه اندازی خواهد شد و منابع مالی لازم برای آن پیش بینی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *